Skip to content

Basın ve Medya Kuruluşları için Dijital Değer Yönetimi

Dilan ÇAKIN - 25 Kas 2009

Günümüzün dijital dünyasında, basın medya kuruluşlarının dijital değerlerini yönetebilmeleri için geleneksel masaüstü yöntemler yeterli olmamaktadır. Dijital teknoloji yaratıcı ve üretici bölümlerin mesajlarını özgürce yaratıp dağıtabilmelerini sağlıyor. Fakat, doğası gereği dijital yaratıcılık, bireylerin dijital içeriklerin tümüne aynı anda bakmalarına olanak sağlayan, doğrusal olmayan bir süreç. Bu sebeple de bu çok sayıdaki dijital değer arasından bulunmak istenen içeriği arayabilmek, ulaşabilmek ,paylaşabilmek ve dağıtabilmek için etkili bir araca ihtiyaç vardır.

Dijital Değer Yönetimi, basın ve medya kuruluşlarındaki yaratıcı / üretici departmanlar ve bir çok başka bölüm çalışanları için zengin medya içeriklerini yönetmeye yardımcı olur, bunlardan bir kaçı;

    dijital medya

  • Video / Film Yapımcıları
  • Tasarımcılar
  • Editörler
  • Internet sitesi tasarımcıları ve geliştiricileri
  • Pazarlamacılar

Basın ve medya kuruluşlarında uygulanmış dijital değer yönetimi çözümleri ile ilgili yayınlanacak diğer yazılarda, bu sistemin basın ve medya içerikleri ile çalışmada ne gibi yarar ve kolaylıklar sağladığı hakkında örnekleri takip edebilirsiniz.

Kategori → Genel

0 Yorum

Yorum Yaz

Not: XHTML kullanılabilir. E-posta adresiniz asla yayınlanmayacak.

Yorumlara RSS ile abone ol