Skip to content

Yayınevleri için Dijital Değer Yönetimi Çözümü

Dilan ÇAKIN - 19 Kas 2009

Her geçen yıl yayıncılık sektüründe artan miktarlarda dijital içerik üretiliyor. Bu içerikler; sayfa taslakları, görüntü dosyaları, sesli kitaplar, pazarlama yardımcı materyalleri, kapak tasarımları, logolar, fotoğraflar, kontratlar ve daha bir çoğunu içerebiliyor. Bu dijital içerikleri organize edebilmek, arşivlemek ve içeriklere kurumlar içerisinde kolayca erişebilmek ise git gide zorlaşıyor.

Yayıncılık Sektöründe Karşılaşılan Zorluklarpublisher

Üretimden dağıtıma kadar medya yayın sürecine; yazarlar, editörler, tasarımcılar, pazarlamacılar ve dağıtımcılar gibi çok sayıda kişi dahil olur. Bu kişilerin görevlerini yapabilmeleri için belirli içeriklere ulaşmaları ve daha sonra da başka kişilere iletmeleri gerekir. Geleneksel yöntemlerle bu işlem oldukça karmaşık ve verimsiz bir şekilde sürdürülmekte, yayın içeriklerinin her bir kişiye; mail, fax ve kargo vasıtasıyla tek tek gönderilmesi gerekmektedir. Bu sistem de içerikler için hem risk oluşturur hem de iş akışlarında aksamalara sebep olur. Bir içeriğe ait hangi versiyonun kimde olduğunu takip etmek ise neredeyse imkansızdır. Bu şekilde firmalarda iş birliği sağlanamaması da; işlemlerin verimsiz ilerlemesine, dolayısıyla zaman ve para kaybına yol açar.

Dünyanın önde gelen yayıncılık devleri Time WarnerTrade Book Group, Random House, McGraw Hill ve Scholastic; üretim, pazarlama ve dağıtım gibi yayın süreçlerinde 2008’de pazarlama konusunda lider ürün olarak seçilen Open Text’in Artesia DAM çözümünü seçmişlerdir.

DAM alanında sektöründe lider, dünyanın önde gelen firmalarına çözüm sağlayan Artesia’nın kullanımı kolay DAM çözümü, dijital içerikler üzerinde üstün bir yönetim imkanı sağlıyor; düşük maliyetler ile daha düzenli iş akışlarını mümkün kılıyor. Ayrıca Artesia DAM, dijital değerlerin tekrar tekrar kullanımına olanak sağlayarak yayınevlerinin yeni gelir kaynakları elde etmelerine de yardımcı oluyor. Artesia DAM çözümü kurumlara, zor yayın işlemlerini kolaylaştırarak, esneklik ve işlevsel verimlilik sağlıyor. Artesia yayıncılık sektörüne ait geniş deneyimi ile, müşterilerin özel ihtiyaçlarına uygun çözümler üretip uyguluyor ve uygulamaların firmaların özel dijital ve diğer işlemlerine kolaylıkla entegre olacağından emin oluyor.

Kategori → Genel

0 Yorum

Yorum Yaz

Not: XHTML kullanılabilir. E-posta adresiniz asla yayınlanmayacak.

Yorumlara RSS ile abone ol